A do të bjerë shi gjatë fundjavës? Mësoni si pritet të jetë moti të shtunën dhe të dielën

by admin

Sipas SHMU, prej orëve të para pas mesnatës dhe deri në mesditën e ditës së shtunë do të mbizotërojnë vranësirat mesatare dhe të dendura në veri e veriperëndim. Më tej në vend do të hyjnë në qarkullim masat e qendrueshme të cilat do të sjelin mot me diell kryesisht ditën e diel.

Të pranishme do të jenë mjegulla e mjegullina në lugina.

Era do të fryjë juglindje e verilindje e lehtë e mesatare në bregdet.

Valëzimi i forcës 1 deri 3 ballë.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si në figurë.

Ju urojmë një fundvit të bukur!

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy