Thursday, December 1, 2022
Home Blog

Vendimi i fundit i qeverisë: Përfitojnë gratë e papuna me tre...

0
Grave të papuna me tre apo më shumë fëmijë të moshës deri në 18 vjeç, ku njëri prej fëmijëve është nën moshën 5 vjeç...

Vrasja e gruas shtatzënë, flet babai i autorit: Kemi pas qejf...

0
Halil Halili, babai i Sokol Halilit që vra ish-gruan shtatzënë, tha se më mirë të kishte vdekur edhe i biri i tij Sokoli. Ai...

Rama për bonuset e fundvitit: Nga nesër 50 mijë lekë për...

0
Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas mbledhjes së qeverisë. Rama tha se është marrë vendimi që të jepen bonus 50 mijë lekë të...

Dhjetori nis me dëborë, sinoptikani zbulon cfare na pret 10 ditet...

0
Reshjet e dëborës kanë zbritur edhe në zonat e banuara. Në akset rrugore Bogë-Theth, Tamarë-Vermosh, edhe në Qafë Thorë, ka nisur kriposja e rrugëve...

U lirua pasi dhunoi të moshuarën, gazetari i shkon në shtëpi...

0
Pas lirimit të 3 infermiereve në Kosovë të cilat akuzohen se dhunuan gruan e moshuar brenda azilit, emisioni Uniko nga Spartak Koka ka udhëtuar...

“E goditi në kokë”, mbyllen hetimet për vrasjen e Ornela Shehit...

0
Janë mbyllur hetimet për vdekjen e mbuluar me mister në NewYork të Ornela Shehit dhe të Florind Belliut. Sipas mediave të huaj, hetuesia e ka...

Besniku: Gruaja e parë më nxiu jetën nga ana morale e...

0
Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në gjyq”, ka qenë Besniku me partneren e tij Dorina. Ai vjen fshati Fitore e Vlorës dhe tregon se...

Del parashikimi i motit per javen qe vjen, ja cfare na...

0
Sipas SHMU, java e ardhshme e cila përkon dhe me ardhjen e dimrit meteorologjik do të mbartë me vete ndryshime nga dita në ditë. Deri...

“Duhet të ndërrojmë veshjet”, sinoptikania jep lajmin e papritur: Nga sot...

0
“Më e keqja ka kaluar”, e nisi me këtë lajm të mirë sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb”. Sinoptikanja Porja thotë se duke filluar nga sot...

Qëlloi gruan dhe vrau veten me plumb në kokë, ky është...

0
Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Itali, ku shqiptari Oltjon Sallaku, 21 vjeç qëlloi me armë zjarri gruan e tij dhe...