Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja tragjike e ndodhur në Itali, ku një 20-vjeçar shqiptar vrau veten.

Mësohet se viktima është Aldo Latifaj, i cili ishte arrestuar për dëmtim të pronës private. Ai kishte mbetur i vetëm në qeli, pasi të burgosurit e tjerë ishin larguar, duke përdorur lejen sociale.

Latifaj ka përdorur çarçafin e shtratit të tij si armën e vrasjes, teksa e ka kaluar rreth qafës, duke e shtrënguar, deri sa ka mbetur pa ndjenja. Policët e gjetën të shtrirë pa ndjenja rreth orës 20:00, mbrëmjen e djeshme, dhe menjëherë e nisën për në spital, ku mbërriti me shenja jete.

Megjithatë, mjekët nuk arritën që ta mbajnë në jetë të riun. Nuk dihet ende se cila ka qenë arsyeja e këtij akti të rëndë, pasi Latifaj nuk rrezikonte një dënim të rëndë dhe nuk pritej të kalonte shumë kohë në burg.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy