Del parashikimi i motit për fundjavën, ja cfarë na pret të shtunën dhe të dielën (Tabela)

by admin

Sipas SH.M.U, këtë fundjavë vendi ynë do të jetë nën ndikim të kushteve të qëndrueshme atmosferike me mbizotërim të motit të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina fiton shpejtësi deri 12m/s. Valëzimi në detet Adriatik e Jon do të jetë i forcës 1-3 ballë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy