Ditën që hodhi foshnjen në lumë, shkoi për të tërhequr bonusin e bebes, ja cfarë deklaroi në polici 32-vjeçarja

by admin

Një 32-vjeçare i mori jetën bebes së saj vetëm pak ditë pasi e kishte sjellë në jetë në maternitetin e Shkodrës.

Orjana Gremi, e cila u vu në prangat e policisë këtë të shtunë, e mbështolli foshnjen e saj me batanie e plastmas dhe e hodhi në lumin Kir. Bebja kishte vetëm 5 ditë që kishte lindur.

E reja mësohet se po qëndronte tek daja e saj në Shkodër, ndërsa momentalisht mbetet e paqartë atësia e fëmijës.

Mjeku i spitalit të Shkodrës, duke folur për gazetarët rrëfeu se 32-vjeçarja kishte refuzuar të regjistronte atësinë e fëmijës. Ajo u kishte kërkuar që ta dorëzonin djalin e porsalindur në Shtëpinë e Fëmijës, mirëpo më datë 4 Janar, kur mjekët kryen procedurat, ajo refuzoi. Më pas e mori beben dhe u largua, për ta lënë në vendin e quajtur Postribë.

Për policinë ajo tha se e kreu veprimin pasi nuk kishte mundësi ta mbante. Tv Klan raporton po ashtu se, autoritetet policore zbuluan se ditën e krimit, ajo shkoi në bankë me certifikatën e lindjes së foshnjes, pa atësi, për të tërhequr bonusin e bebes prej 40 mijë lekësh që jep shteti.

Gremi akuzohet për vrasje me dashje.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy