“S‘do ta shohësh më kurrë vajzën tënde!”/ Vrau gruan në sy të vajzës, Renato Muhaj habit me veprimin para gjykatesve (VIDEO)

by admin

Shqiptari që tronditi Floridën dhe Shqipërinë me aktin mizor të vrasjes së bashkëshortes së tij, ka dalë ditën e djeshme para gjykatës duke mos shprehur asnje pendese per krimin e kryer.Mediat e huaja shkruajnë se Renato Muhaj nuk ka shprehur asnjë pendesë për aktet e njëpasnjëshme kriminale që ka kryer, por ai ka kërkuar një avokat.

Kërkesa e tij është pranuar, por më pas 34-vjeçari ka kërkuar që të lërë garanci bankare për lirimin e tij nën pretekstin se ka një vajzë të mitur të vetme. Mirëpo këtu gjyqtari nuk ka toleruar duke ia bërë të qartë thuajse gjithçka: “Ti kurrë s‘do ta shohësh më vajzën tënde!”.

Prokuroria e Largo në Florida, thotë se krimet e 34-vjeçarit erdhën dhe u përkeqësuan në një hark të shkurtër kohor, ndërsa tanimë duket se koha kur ai do të lërë qelinë do të jetë e largët.

Gjyqtari i lexoi shqiptarit listën e gjatë të akuzave që rëndojnë mbi të.

Në seanca gjykatësi u sigurua se Muhaj nuk do të jetë më në gjendje të shohë vajzën e tij, nëse ndonjë ditë do të dalë nga burgu.

Vetë 34-vjeçari në gjykata nuk ka shfaqur asnjë lloj emocioni, ndërsa pyetje e vetme e tij ishte: “A do caktoni avokat për mua?”.

Mediat vendase kanë folur edhe me familjen e të ndjerës, Suelës, të cilët të tronditur kanë thënë se i kërkojnë falje që ishin vonë dhe se shpëtuan dot, ndërkohë që edhe në Mallkastër, në vendlindjen e vajzës që punonte bankiere prej dy ditësh flitet dhe mbahet zi për të.

Ndërkohë që gjyqtari i tha “Po”, duke shtuar se avokati i tij ishte në sallë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy