Dridhet toka, lëkundje tërmeti në vendin tone

by admin

Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, raportohet se lëkundjet kanë qenë të një magnitude prej 3.6 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 19 kilometra në verilindje të Elbasanit dhe 4 kilometra në jugperëndim të Librazhdit.

Thellësia e lëkundjeve është shënuar në 15 kilometra thellësi.

Paraprakisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz apo dëme materiale.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy