E fundit/ Qëllohet me dy plumba efektivi, dërgohet në sallën e operimit. Policia: Po ndiqte një ..

by admin

Një efektiv i repartit “Shqiponja” mbeti i plagosur me armë zjarri pasditen e kësaj të mërkure në Tiranë. Ngjarja ndodhi në rrugën “Hysen Xhura”, në zonën e Kinostudios. Burime nga Ministria e Brendshme sqarojnë se ngjarja ndodhi gjatë kohës që patrulla e policisë po ndiqte një person të dyshimtë.

Ishte pikërisht ky person, identiteti i të cilit momentalisht nuk dihet, i cili hapi zjarr në drejtim të efektivëve, duke plagosur njërin prej tyre.

Efektivi Edlir Alleshi mësohet se ka marrë dy plumba në zonën e barkut dhendodhet aktualisht në spital, në sallë të operacionit.

“Ndërsa Policia e Shtetit vijon kontrollin për personat në kërkim, një patrullë e repartit “Shqiponja” në ndjekje të një personi të dyshimtë është qëlluar nga ky person dhe për pasojë ka mbetur i plagosur punonjësi i policisë Edlir Alleshi Punonjësi i Policisë është në sallën e operacionit ndërsa Policia është vënë në ndjekje të autorit”, tha Ministria e Brendshme në reagimin e saj për media

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy