E trishte, nëna e dy fëmijëve vdes pasi fishekzjarri i ngeci tek rrobat

by admin

Një nënë e dy fëmijëve u vra gjatë festimeve të Vitit të Ri pasi një fishekzjarr iu kap në rroba para se dikush të kishte kohë për ta hequr atë.

Elisangela Tinem, 38, vdiq tragjikisht kur një fishekzjarr shpërtheu në një plazh brazilian.

Një klip prej 24 sekondash është shfaqur që tregon momentet para vdekjes së turistes në një plazh në Praia Grande, Sao Paulo, i cili tani po trajtohet si një hetim për vrasje.

Videoja tregon turma njerëzish që qëndrojnë në zonë duke parë fishekzjarre në qiellin lart.

Por papritmas kamera rrotullohet për të treguar ndezje drite më afër tokës, e ndjekur nga një zhurmë e fortë.

Një numër njerëzish hidhen larg nga shpërthimi, ndërsa të tjerët, përfshirë kameramanin, ikin.

Kur kamera kthehet prapa, një trup duket të jetë në tokë.

Dy fëmijët e Elisangela-s thuhet se kanë qenë dëshmitarë të vdekjes së nënës së tyre dhe varrimi i saj do të bëhej sot pasdite në qytetin e Sao Paulos, nga ishte ajo.

Dëshmitarja Luiza Ferreira, 20 vjeç, i tha një gazete lokale se disa shfaqje fishekzjarre të paautorizuara po ndodhnin në plazh dhe shtoi: “Pashë një shpërthim të madh drite sapo u kthye mesnata dhe po përqafoja nënën time dhe më pas të gjithë filluan të bërtasin.

Unë pashë një grua të shtrirë në tokë të gjakosur kur shkova të shikoja dhe djali që ishte me të ishte gjithashtu në tokë.

“Njerëz të tjerë vraponin për t’u larguar nga zona.”

Një i afërm i viktimës mësohet se i ka thënë policisë se fishekzjarri shpërtheu pasi u kap në rrobat e saj.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy