Hollywood-i në zi! Ndahet nga jeta aktori i njohur

by admin

Aktori amerikan Carl Weathers ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Weathers, i cili luajti si Apollo Creed në katër filmat e parë të Rocky, “vdiq i qetë në gjumë”, sipas një deklarate të lëshuar nga familja e tij.

Weathers, i cili filloi karrierën e tij si një mbrojtës i linjës NFL, “ishte një qenie njerëzore e jashtëzakonshme që jetoi një jetë të jashtëzakonshme”, shtohet deklarata e familjes së tij.

I lindur në vitin 1948 në New Orleans, Weathers filloi karrierën e tij duke luajtur futboll në Universitetin Shtetëror të San Diegos, ku studioi aktrim teatral, përpara se të bashkohej me Oakland Raiders në 1970.

Gjatë karrierës së tij mbi 50-vjeçare në Hollywood, ai u shfaq në më shumë se 75 filma dhe shfaqje televizive. Në vitin 2021 ai u nominua për çmimin Emmy për rolin e tij në “The Mandalorian”, ai gjithashtu drejtoi dy episode të serialit Star Wars.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy