Iken i ftohti siberian, temperaturat rriten me disa gradë, parashikimi i motit për sot

by admin

Sipas MeteoAlb, moti relativisht i kthjellët do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas- mesdite kur pritet kalim të vranësirave nëpër të gjithë territorin ku më të dukshme do të jenë në zonat malore veri-verilindore dhe ekstremin juglindor, por nuk priten reshje.

Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin shtim të vranësirave dhe lagështirës në ajër në pjesën më të madhe të vendit. Temperaturat e ajrit do të pësojnë 2 – 3 gradë rritje në mengjes, por edhe mesdita sjell rritje të lehtë të tyre duke luhatrur vlerat ditore nga -2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare duke arritur shpejtësinë mbi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy