Ikën vapa, ulen ndjeshëm temperaturat këtë javë, ja cfare pritet nga dita e neserme..

by admin

Duke nisur nga dita e nesërme, temperaturat do të pësojnë ndryshim. Sipas sinoptikanëve pasditen e së hënës vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut, të cilat do vijojnë edhe përgjatë të martës dhe të mërkurës.

Gjithashtu do të kemi dhe një rënie të tëmperaturave. Ditën e martë  dhe në vijim do të kemi një rënie prej 10 gradësh, ku temperaturat do të zbresin deri në 24 gradë celcius në zonat malore.

Vetëm ditën e enjte dhe ditën e premte parashikohet se do të kemi një përmirësim të motit pasi nuk pritet reshje shiu, me përjashtim të zonave malore.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy