“Kujdes! E marta sjell..” Surprizat e motit ne 10 ditet e fundit te Majit, cfare na pret sipas Metereologes

by admin

Sinoptikania e njohur Lajda Porja ka treguar se dita e premte ka qene me nje permiresim te dukshem te motit ku temp ngjithen deri ne 29 grade. Nderkohe edhe e shtuna ashtu si e premtja pritet te kete mot te kthjellet.

Dita e diel fillon me alternime kthellimesh, shtohen vranesirat me reshje te pakta fillimisht ne disa zona me pas ne te gjithe territorin por jo reshje problematike.

Fillimin e javes tjeter gjithashtu priten dite me vranesira ku dita e hene nis me reshje te pakta por fuqizim te vranesirave duke sjell rebeshe shiu ne te gjithe territorin ku nuk perjashtohen edhe reshje bresheri.

Jo vetem e hena dhe e marta por i gjithe 10-diteshi i fundit pritet te mbetet nen ndikimin e kesaj atmosfere pra me vranesira dhe reshje, por ndryshe nga pjesa e pare e majit, temperaturat priten te jene te larta deri ne 28 grade celcius.

Edhe muaji qershor pritet te futet me tiparet e tij pra pritet te vij gradualisht pa nje vape te menjehereshme. Per sa i perket permbytjeve, vendi yne nuk pritet te kete probleme te tilla qe po perjeton Italia.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy