Kujdeseshin për të moshuarën italiane, shqiptaret nënë e bijë i boshatisin llogarinë bankare

by admin

Një grua dhe vajza e saj shqiptare janë vënë në hetim nga policia italiane, pasi akuzohen se kanë vjedhur para nga një e moshuar për të cilën kujdeseshin.

Mediat italiane shkruajnë se gruaja 38-vjeçare dhe vajza e saj 19 vjeç, kujdeseshin për të moshuar. Familjarët e të cilës me besim të plotë i kanë dhënë kartën dhe kodin shqiptares që të tërhiqte para kur e moshuara kishte nevojë apo për shpenzime që bëheshin për të.

Mirëpo dy shqiptaret shpesh tërhiqnin para duke bërë që familjarët e të moshuarës të ngrinin dyshime dhe më pas kanë vënë re se nga llogaria bankare mungonte një shumë e madhe parash.

Shqiptaret akuzohen për përdorim të paligjshëm të kartës së kreditit. Nënë e bijë me origjinë shqiptare që jetojnë prej vitesh në Città di Castello, po hetohen në gjendje të lirë

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy