Ky është i riu shqiptar që u vra dje në Itali nga dy bashkëatdhetarët e tij (Emri)

by admin

Ditën e djeshme në Padova të Italisë është vrarë një shqiptar 24-vjeç i identifikuar si Albert Deda dhe dy të tjerë janë të plagosur në gjendje të rëndë.

Dy të rinj po nga Shqipëria janë arrestuar ditën e sotme me akuzën për vrasjen e Albert Dedës, si dhe për tentativën e vrasjes së dy bashkatdhetarëve të tij të moshës 26 dhe 28 vjeç.

Vrasësit e dyshuar shqiptarë 19 dhe 24 vjeç, ishin zhdukur pas krimit, i cili ndodhi në via Dorighello në rrethin Forcellini. Të dy u panë nga policia në mbrëmjen e vonë të së dielës, në autostradë në kryqëzimin Villesse, rreth 20 kilometra nga kufiri me Slloveninë.

Ata u panë të veshur me rroba të reja, të cilat ishin ende me etiketë dhe kishin plagë të vogla me thikë në duar, ku sipas hetuesve i kanë pësuar gjatë sulmit.

Dy vrasësit e dyshuar që banonin në të njëjtën ndërtesë ku jetonte viktima dhe të plagosurit dhe ku ndodhi krimi të dielën, për 20 km do hynin në Slloveni, por u bë menjëherë e mundur kapja e tyre.

Sherri mes të rinjve filloi brenda një banese, e cila degjeneroi në agresion dhe kulmoi, me goditjen me thikë fatale të njërit prej personave të përfshirë.

Mbetet për t’u sqaruar motivi. Dy të plagosurit e tjerë janë ende në gjendje të rëndë në spitalin e qytetit dhe nuk janë në gjendje të japin deklarata.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy