E rëndë, ndërron jetë modelja e njohur pas operacionit në hundë në spitalin e njohur, flet mjeku: Jemi të tronditur, por ne…

by admin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rusi, ku modelja e njohur Marina Lebedeva ka humbur jetën në një sallë operacioni, ku do të operonte hundën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se modelja ka ndërruar jetë në sallën e operacionit. 31-vjeçarja kishte një rritje temperature dhe se trupi i saj po reagonte keq ndaj anestezisë.

Klinika private kishte thirrur një ambulancë sapo kuptuan se diçka nuk po shkonte, por ishte tepër vonë pasi modelja kishte ndërruar jetë.

Një video e regjistruar gjatë operaciont do të merret si dëshmi, në lidhje me ngjarjen, shkruan “akahinews”.

“Jemi të tronditur, kjo ndodh një herë në një milion operacione,” tha një mjek.

Drejtori i klinikës Alexander Efremov tha se pacienti kishte kaluar teste të shumta para operacionit të hundës, the se gjithçka tregonte si ishte në rregull pëër ndërhyrjen.

“Do të bëhet një ekzaminim mjekoligjor, por mund të them se ne e kemi kryer operacionin sipas të gjitha standardeve normale,” tha ai.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy