Momente emocionuese/ Uzuni shënon i kërkon të dashurës para publikut në fushë që të martohen (Video)

by admin

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Myrto Uzuni, shënoi golin e jetës së tij. Dhe, ai e bëri këtë, pasi mbaroi ndeshjen, në fushën e blertë dhe në festë të plotë.

Nëse dikush mendonte se pasi fitoi Granadën kundër Leganés, u ngjit në La Liga dhe festoi me lojtarët dhe stafin stërvitor, duke shkuar nëpër arenë në stadiumin “Los Cármenes” dhe gjithçka do të përfundonte këtu… e kishin gabim.

Golashënuesi Uzuni kërkoi të dashurën e tij, teksa e çoi pothuajse në qendër të fushës jeshile të skuadrës bardhekuq, nxorri unazën e fejesës, ia vuri në gisht të dashurës së tij, ndërsa ai i propozoi asaj për t’u martuar.

“Po”-në nuk e priti… Dhe çifti i ri u duartrokit nga kolegët, stafi i klubit dhe tifozët që nuk e besonin atë që po përjetonin, por që lëshuan urimin tipik: “Rrofshin të dashuruarit”.

Golashënuesi nga Granada dhe nga Liga 2, e bëri përsëri dhe nxorri nga këmbët e tij një tjetër lojë mjeshtërore, që do të përfundoi me martesë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy