Plane per fundjave? Ja cfare Moti pritet te shtunen dhe te dielen

by admin

Sipas parashikimeve te SHMU, fundjava pritet të jetë me mot të kthjellët por me temperatura të ulëta.

Dita e shtunë pritet të ketë mot të vranët dhe reshje shiu deir në orët e para të mëngjesit por më pas do të mbizotëroj mot i kthjellët.

Ditën e dielë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 10m/sek, e cila hera-herës pritet të fitojë shpjetësi deri në 20-25m/sek ,duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 4-6 ballë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy