Po kërkonin për persona të mbijetuar, ekipi rus shtanget nga ajo që gjen nën rrënoja

by admin

Një ekip rus i kërkim-shpëtimit që po gërmonte nëpër gërmadha në Kahramanmaras për të gjetur ndonjë person të mbijetuar, është përballur me një të papritur në një prej banesave të shkatërruara, pasi kanë gjetur 150 mijë dollarë.

Ata arritën t’i nxirrnin paratë të lidhura me njëra – tjetrën, të ndara, dhe ua dorëzuan ato policisë vendase. Sipas mediave turke, paratë u gjetën në një enë të fshehura, ndërsa prerjet ishin 100 dollarëshe.

Nuk dihet se kujt i përkasin këto para dhe nëse pronarët e tyre janë gjallë apo jo.  

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy