Qeni i rrëmben fëmijën 5-javësh nga krahët nënës dhe i merr jetën

by admin

Nje nene ka humbur femijen e saj 5 javesh pasi qeni pitbull ja ka marr femijen nga krahu dhe me pas e ka kafshuar.

Nena ishte ulur ne nje karrige lisharse dhe po flinte gjume me femijen ne krahe. Ajo eshte sulmuar nga qeni qe ndodhej ne shtepi ku ai i ka marr femijen dhe e ka kafshuar.

Ajo e ka ndjekur qenin me vrap por nuk ka arritur qe te shpetoje jeten e femijes. Edhe pse ajo telefonoi ambulancen mjekët e ndihmës mjekësore mbërritën, por nuk mundën ta ringjallën djalin, i cili kishte pësuar plagë të shumta shpuese.

Policia errdhi ne vendngjarje lidhen qenin dhe e izoluan.

Ekspertet thone se qente pitbull nuk duhet te mbahen ne shtepi sepse ata jane agresive dhe mund te sulmojne njerezit. Nje kafshim i tyre mund te jete vdekjeprures ndaj ata duhen mbajtur larg shtepive te banuara. shiko.news

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy