Rrëzohet aeroplani në Itali, humb jetën një shqiptar

by admin

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. Mësohet se një aeroplan i drejtuar nga një shqiptar me të cilin ishte edhe një shtetas italian u rrëzua dhe u përplas në një fushë në Romagna të Italisë, teksa të vdekur kanë mbetur edhe shqiptari edhe italiani, ende të paidnetikuar për mediat.

Aeroplani mësohet se ishte nisur nga fusha ajrore e Villafranca për një mësim në një kurs për pilotët rekreativë. Pas ngjarjes, zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë në vendngjarje për sigurimin e vendit të ngjarjes, frenimin e rrjedhjes së karburantit dhe nxjerrjen e dy trupave.

Karabinierët kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes tragjike me dy viktima.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy