Rriten cmimet për pushimet në Durrës, ja cfarë thonë turistët

by admin

Hotelet dhe resortet në Durrës i kanë shtrenjtuar paketat turistike këtë sezon. Shkak është bërë rritja e çmimeve të lëndës së parë. Por kjo nuk i ka penguar turistët që të zgjedhin Durrësin këtë verë.

Edhe këtë fundjavë, vizitorë të shumtë janë dyndur në bregdetin e Adriatikut. Janë kryesisht të ardhur nga Kosova, ndërsa nuk mungojën as turistët e huaj. Ata thonë se çmimet janë të përballueshme.

Sezoni veror në Durrës pritet ta arrijë pikun në muajt Korrik dhe Gusht kur qytetin bregdetar do ta vizitojë një numër i lartë turistësh.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy