Shkon të marrë fëmijën nga cerdhja, nëna tronditet kur i sheh shenjat në fytyrë, si u justifikua stafi i çerdhes

by admin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku një nënë ëshët shokuar pasi ka gjetur foshnjën e saj në çerdhe me fytyrën e gërvishtur.

Mësohet se foshnja 10 muajshe ishte dërguar nga prindërit në çerdhe, dhe kur nëna ka shkuar për ta mare, e ka gjetu me fytyrën e gjakosur, nga 20 gërvishjte.

Nëna kërkoi menjëherë shpjegim nga stafi, të cilët e justifikuan ngjarjen si një aksident. Sipas tyre, gjatë ndërrimit të pelenës një fëmijë tjetër që ndodhej pranë tij, i ka gërvishtur fytyrën.

Prindërit ishin të tmerruar dhe të zemëruar kur panë djalin e tyre në atë gjendje.

“Kemi shpërthyer në lot. Nuk mund ta besonim që diçka kaq e tmerrshme do i ndodhte djalit tonë të vogël”, thanë ata për mediat.

Prindërit e çuan menjëherë djalin në spital dhe mjekët ngritën dyshimin se ai nuk mund të gërvishtej kaq shumë nga një fëmijë tjetër në çerdhe. Ata u kujdesën për djalin 10 muajsh dhe i thanë prindërve se plagët e tij do të shërohen së shpejti dhe nuk do të linin gjurmë. Babai i Noah dyshon se bëhet fjalë për dhunë.

“Burri im thotë se definitivisht nuk ishte aksident dhe ishte abuzim me fëmijë”, tha nëna.

Kopshti u ka kërkuar falje prindërve, por ata kërkojnë dëmshpërblim. Autoritetet po hetojnë incidentin për të përcaktuar nëse ishte vërtet një aksident apo është dhunuar.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy