Sot temperatura deri ne 37 grade, por ja cfare pritet diten e neserme me Motin

by admin

Sipas SHMU, ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore relativisht të thata. Moti do të jetë i kthjellët, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në male. Era do të fryjë nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina fiton shpejtësi deri 12m/s. Valëzimi në Dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen : në zonat malore 20-34 °C,

në zonat e ulëta 19-37 °C

dhe në bregdet 25-37 °C.

.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy