Surprizat e Motit, sinoptikani zbulon cfare pritet 15-ditëshin e parë të muajit Gusht

by admin

Kjo javë, e cila përkon edhe me nisjen e muajit Gusht, nuk do të shoqërohet me temperatura të larta.

Sipas parashikimeve të sinoptikanëve deri ditën e mërkurë java do jetë e freskët. E enjtja dhe e premtja do sjellin një rritje të temperaturave me 3-4 gradë.

Sipas parashikimeve të meteorologëve, gjatë 15-ditëshit të parë të muajit Gusht, pritet të ketë edhe stuhi topikale afatshkurtra, por edhe ditë kur termometri pritet të ngjitet në 40 gradë.

Të shtunën dhe të dielën, temperaturat pritet të pësojnë ulje të ndjeshme, madje pritet dhe shi në një pjesë të madhe të territorit të vendit.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy