Te marten ndryshon gjithcka/ Situate e pazakonte e Motit, rriten temperaturat por problem do te jete…

by admin

Sinoptikania Lajda Porja ka folur per situaten e pazakonte te Motit ne vendin tone dhe parashikimin se cfare pritet ne vijim.

E diela pritet të jetë ditë tipike dimri pasi tashme ka filluar te depertoje nje mase e ftohte siberiane. Do të ketë reshje të izoluara në jug, më pak në juglindje. Problematike mbetet situata e ngricave në zonat malore nderkohe temperaturat do te zbresin deri ne -5 grade celcius, tha ajo.

Kjo mase siberike do te qendroje deri diten e hene, diten e marte pritet te ndryshoje qarkullimi. Do te kemi nje mase me te ngrohte, rriten temperaturat dhe do te kemi rikthimin e reshjeve te shiut ne te gjithe Shqiperine te cilat pritet te qendrojne deri nga mesi i javes. Priten gjithashtu dhe stuhi te forta ere.

Ky fund Nentori eshte nje ndryshim shume i cuditshem per nga ndryshimi i masave ajrore, per vetem dy-tre dite masa te ftohta dhe me pas dite tipike vjeshte me shume reshje por me rritje temperaturash.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy