Tërmet i fuqishëm godet Italinë, ja ku ishte epiqendra

by admin

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 Rihter ka goditur Italinë qendrore këtë mëngjes.

Mëngjesin e së mërkurës pati një lëkundje në Marche, në orën 6:07 dhe 7:07. Sipas vlerësimit të Ingv, magnituda ishte 5.7 ballë dhe epiqendra në bregdetin Pesaro Marche në një thellësi prej 8 kilometrash.

Lekundja u ndje nga Roma deri në Veneto

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy