“Shpresoj që të kalben në burg”/ Arrestohen tre shqiptarë, ja per cfare akuzohen: Është çmenduri..

by admin

Autoritetet italiane kanë arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët akuzohen për vrasjen e arkitektit italian Roberto Mottura. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e 8 qershorit, kur personat  ishin futur për të grabitur shtëpinë e tij në Piossasco.

Të tre shqiptarët e arrestuar në lidhje me këtë ngjarje rezultojë pa dokumentacion të rregullt ndërsa njërit prej tyre i ishin plotësuar edhe dokumentacionet për dëbim.

Vëllai i Robertos, Enrico Mottura ka deklaruar pas arrestimit të tyre: “Tani vrasësit e vëllait tim janë kapur dhe unë shpresoj se ata do të kalben në burg.

Këto muaj kanë qenë të tmerrshëm. Ata janë hajdutë. Një bandë hajdutësh që u futën në shtëpi të armatosur. Ata vranë një person për të marrë disa objekte kjo është çmenduri”, ka deklaruar ai për La Stampa.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy