U largua drejt Amerikës, Ilva Tare zbulon punen e rëndësishme që po ben ne Amerike: Kam filluar pune ne..

by admin

Gazetarja e njohur Ilva Tare ndodhet në Amerikë. Ajo u largua nga Shqipëria për t’iu bashkuar pjesës tjetër të familjes në Amerikë.

Pas 25 vitesh në median shqiptare, ajo u shpërngul në Uashington ku po jeton dhe punon.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Ilva tregon se ka nisur një projekt të rëndësishëm dhe se ndihet shumë e lumtur.

“Jam e emocionuar të ndaj disa lajme personale: Që nga 1 Prilli, jo vetëm që jetoj në anën tjetër të Atlantikut, por kam filluar të punoj me Këshillin e Atlantikut në Uashington, DC, ku do të lançoj serinë Balkans Debrief”, shkruan Tare në Twitter. Emisioni i saj i fundit televiziv në Shqipëri ishte “Now” stafetë të cilën ja kaloi gazetares, Erla Mëhilli.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy