VIDEO/ Shira të rrëmbyer në Itali, breshëri si topa tenisi thyen xhamat dhe shkatërron makinat

by admin

Mot i paparashikueshëm në Europë! Temperaturat e larta kanë pushtuar gjithë botën, ndërsa në Itali po ndodh një fenomen i çuditshëm. Pas vapës përvëluese, shirat kanë përmbytur gjithë Veriun e këtij shteti.

Mediet përtej Adriatikut kanë raportuar situatën, duke treguar breshërin e rënë mbrëmjen e djeshme. Një tjetër natë me mot ekstrem ka përshkruar Lombardinë, midis provincave të Bergamos dhe Brescias.

Siç shihet edhe në fotot e raportuara nga “meteoweb.eu”, breshëri është në madhësinë e një topi tenisi. Dëmet e shkaktuara janë të mëdha, kryesisht në automjetet që kanë qenë të parkuara anësh rrugëve, duke i thyer xhamat dhe shtrembëruar pjesën e llamarinave.

Edhe në vendin tonë, pritet një ulje e ndjeshme e temperaturave, teksa prej ditës së nesërme, vlera maksimale do të jetë 31 gradë celcius.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy