Vrau djalin e bashkejetueses dhe më pas veten, identifikohen autoret. Si lindi konflikti

by admin

Identifikohet autori i cili vrau Emiliano Pinen allias Jorgo Prifti dhe me pas vrau veten. Bëhet fjalë për Ilo Lluka banor nga qyteti i Korçës i cili mësohet se jetonte në Greqi.

Pista kryesore për të cilën po heton policia ka të bëjë me një problem pronësie.

Ilo Lluka ka ardhur në vendin e ngjarjes aty ku Pine ka qënë në lokal duke pirë kafe, të cilit i ka kërkuar për të dalë jashtë dhe në momentin që ka qenë në porta e lokalit e ka qëlluar 4 herë duke e lënë të plagosur rëndë e me pas ka qëlluar veten duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

40 vjeçari Emiliano Pine sipas mjekëve nga plagët e marra e ka pasur të pamundur të mbijetonte.

Burime nga grupi hetimor thanë se motivet e krimit lidhen me konflikte për çështje pronësie.

Babai i autorit bashkejetonte me nënën e viktimës dhe kishte shprehur dëshirën që shtëpinë t’ja linte trashëgim djalit të saj, Emilianos.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy