Babai me dy djemtë u mbytën në det, gruaja dhe vajza e tij kanë nevojë për ndihmë

by admin

Ditën e djeshme humbi jetën tragjikisht në tentativë për të shpëtuar djemtë e tij të mitur Elvis Halilaj 50 vjeç.

Viktimë të ngjarjes së rëndë në det, mbetën edhe fëmijët e Elvisit, 13 dhe 15 vjeç.

Ngjarja u regjistrua në plazhin e Vilë-Bashtovës, Kavajë.

Dëshmitarët nga vendngjarja raportuan se në plazhin në fjalë ka mungesë të rojeve bregdetare, teksa shtuan se ambulanca u vonua 1 orë e 30 minuta.

3 pjesëtarët e familjes Halilaj humbën jetën tragjikisht, teksa pas vdekjes së tyre kërkohet ndihmë financiare.

Gruaja dhe vajza e mitur e Elvisit tashmë përveç se të pikëlluar, janë edhe në gjendje jo të mirë ekonomike.

Në llogarinë e hapur në GOFUNDME, kërkohet që shqiptarët që kanë mundësi, të kontribuojnë për organizimin e funeralit dhe mbledhjen e të ardhurave për familjen e të ndjerit.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy