Thursday, December 1, 2022

Notizie

Rama për bonuset e fundvitit: Nga nesër 50 mijë lekë për pensionistë, 110 mijë...

0
Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas mbledhjes së qeverisë. Rama tha se është marrë vendimi që të jepen bonus 50 mijë lekë të vjetra për mbi 695 mijë pensionistët, si dhe 6 mijë...

Dhjetori nis me dëborë, sinoptikani zbulon cfare na pret 10 ditet e para te...

0
Reshjet e dëborës kanë zbritur edhe në zonat e banuara. Në akset rrugore Bogë-Theth, Tamarë-Vermosh, edhe në Qafë Thorë, ka nisur kriposja e rrugëve për të eliminuar ngricat, pasi dëbora është shoqëruar me ulje...

U lirua pasi dhunoi të moshuarën, gazetari i shkon në shtëpi infermieres Aurona Pelaj,...

0
Pas lirimit të 3 infermiereve në Kosovë të cilat akuzohen se dhunuan gruan e moshuar brenda azilit, emisioni Uniko nga Spartak Koka ka udhëtuar drejt Pejës. Gazetari Koka ka shkuar drejt banesës së infermieres Aurona...

“E goditi në kokë”, mbyllen hetimet për vrasjen e Ornela Shehit nga aktori Florind...

0
Janë mbyllur hetimet për vdekjen e mbuluar me mister në NewYork të Ornela Shehit dhe të Florind Belliut. Sipas mediave të huaj, hetuesia e ka cilësuar vdekjen e çiftit që ra para një ndërtese Pelham...

Besniku: Gruaja e parë më nxiu jetën nga ana morale e fizike, e dyta...

0
Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në gjyq”, ka qenë Besniku me partneren e tij Dorina. Ai vjen fshati Fitore e Vlorës dhe tregon se dikur ka qenë i martuar, por është ndarë sepse gruaja...

Del parashikimi i motit per javen qe vjen, ja cfare na pret 5 ditet...

0
Sipas SHMU, java e ardhshme e cila përkon dhe me ardhjen e dimrit meteorologjik do të mbartë me vete ndryshime nga dita në ditë. Deri në mesjavë do të mbizotërojnë vranësirat dhe kthjellimet. Më tej,...

“Duhet të ndërrojmë veshjet”, sinoptikania jep lajmin e papritur: Nga sot deri në fund...

0
“Më e keqja ka kaluar”, e nisi me këtë lajm të mirë sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb”. Sinoptikanja Porja thotë se duke filluar nga sot e deri në fund të Nëntorit do të kemi përmirësim...

Qëlloi gruan dhe vrau veten me plumb në kokë, ky është shqiptari që humbi...

0
Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Itali, ku shqiptari Oltjon Sallaku, 21 vjeç qëlloi me armë zjarri gruan e tij dhe më pas vrau veten. Mediet italiane bëjnë me dije se Lamia...

Nuk donte që e bija të lidhej me shqiptar, babai godet me sfurk 32-vjeçarin

0
Nuk pranonte lidhjen e vajzës së saj me një 32-vjeçar shqiptar. Kështu, babai, një 54-vjeçar, ka kërcënuar të riun me një sfurk. Megjithatë, siç shkruajnë mediat italiane edhe shqiptari e ka plagosur më herët...

Kthesa e madhe e motit/ Meteorologia tregon kur pritet të nisin reshjet e dëborës,...

0
Edhe dita e sotme ka nisur me të njëtat kushte atmosferike. Termometri këtë mëngjes ka qëndruar në 5-6 gradë në vlera minimale në rang territori. Vija bregdetare paraqitet më e ngrohta nga e gjithë...