“Deri të premten shi dhe stuhi, me pas..” Ndryshimi drastik i motit, meteorologia: Ja kur vjen i nxehti afrikan..

by admin

Sipas parashikimeve te motit, java pritet të mbyllet me reshje shiu dhe stuhi, por duke nisur nga java tjetër temperaturat do të rriten ndjeshëm deri në 35 gradë.

Meteorologia Rezarta Xhakollari tha se duke nisur nga dita e diel, vendi do përshkohet nga masa të të nxehtit afrikan.

“Deri të premten do ketë reshje intensive shiu dhe ulje temperaturash me 3-4 gradë. deri të shtunën do jetë n kjo paqëndrueshmëri, të dielën do zgjidhet i nxehti afrikan. Më 21 qershor nis zyrtarisht vera meteorologjike, dita më e gjatë e vitit do jetë me temperatura të larta rreth 35 gradë. Por java e fundit e qershorit do vijojë me paqëndrueshmëri, me vranësira dhe reshje shiu”, tha meteorologia për Euronews.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy