E trishte/ 17-vjeçarja shqiptare gjendet e varur, la një shënim ku tregonte arsyen

by admin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 17-vjeçare shqiptare është gjetur e pajetë.

Ngjarja ka ndodhur në Rizari të Bashkisë Edessa, ku e mitura është gjetur e varur brenda shtëpisë së saj, nga familjarët. Vajza është transportuar me makinë në spitalin e Edesë dhe mjekët pavarësisht përpjekjeve për ta rikthyer në jetë, nuk ia dolën dot.

Sipas policisë greke e reja shqiptare ka lënë një shënim ku shpjegonte se përse vendosi t’i jepte fund jetës. Mediat greke raportojnë se 17-vjeçarja shqiptare i ka dhënë fund jetës së saj pas zhgënjimit në dashuri.

Për ngjarjen tragjike po kryen hetimet paraprake nga Policia. Lajmi tronditi familjen dhe gjithë komunitetin lokal.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy