Gazetari nga Tetova shkon të pushojë në Golem, “vë duart në kokë”: Deri kur kështu?

by admin

Gazetari shqiptar nga Tetova, Dashnim Hebibi, është duke kaluar pushimet në bregdetin e Shqipërisë.

Ai është përballur me një peisazh të trishtë të bregdetit tonë dhe këtë s’ ka nguruar ta tregojë në rrjetet sociale.  Në llogarinë e tij në “Facebook”  Hebibi ka postuar cigaret e hedhura përtok, farat, shishet e pijeve, lëvoret e bananeve, të cilët gjendet në të gjithë plazhin.

I revoltuar ai i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që ta ruajnë pasurinë që kanë ose në të kundërt t’ i nënshtrohen një kursi që të mësojnë se si bëhen pushimet në net, pasi ashtu si dhe gazetari e thekson është vërtet i nevojshëm.

“Na duhet një kurs, se si ti kalojmë pushimet verore në deti? Nuk është keq me u organizu! Idea nuk është e keqe i bënë mirë detit!

Deri kur me gërdi? Cigare, fara luledielli, letra të ndryshme, shishe të pijeve, lëvore të bananeve, fara të qershive etj, në rërën e detit e besa edhe në deti. O milet, ta ruajmë këtë pasuri, që na ka fal zoti! Po habiten edhe turistët e huaj. Trishtim e pislliqe! Deri kur kështu? Nuk është turp mos me dit, por duhet me u mësu, se si bëhet deti dhe jo me e dëmtu detin dhe pushuesit! Sinqerisht, nuk na bënë puna!  E si deti jonë nuk ka. Gjithandej shkova, por në Shqipëri kënaqem. Ata tipa, duhet dënuar! Nga zemra e plast për disa, që nuk kanë ndërgjegje… Definitiv na duhet një kurs se si bëhet pushimi në deti!” shkruan ai.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy