Korrieri ia la 2 pasaportat tek dera e shtepise, shqiptarit ne Itali i ndodh e papritura

by admin

Nje te riu shqiptar i ka ndodhur nje surprize e pakendshme. Ai ishte ne pritje te korrierit per ti sjelle pasaportat nga Ambasada. Me sa duket korrieri ia ka lene prane deres se shtepise dhe nuk ia ka dorezuar ne dore.

Ja cfare shkuran ai ne grupin ne fb Shqiptaret ne Itali:

Pershendetje grupi, doja te pyesja nese di ndonje numrin e konsullates shqiptare ne Rome, pasi kam nje problem. Bera dy pashaporta ne Ambasaden e Romes dhe e lashe te mi dergonin me korrier, per te cilen kam bere dhe bonifico. Me njoftuan per diten qe do te mi dergonin, pasi duhet te isha ne shtepi te firmosja.

Korrieri jo vetem qe nuk morì firme, por e kishte lene pakon tek dera ne toke pa i rene as ziles, nderkohe qe isha ne shtepi. Pakon e kishte kapur qeni dhe e kishte grisur bashke me pashaportat. I kam shkruajtur si Ambasades me email dhe numrit te korrieri, por asnje nuk kthen pergjigje. Nuk e di si mund te veproj./ fb Shqiptaret ne Itali/

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy