Kthesa e madhe e Motit/ Ja cfare pritet te ndodhe me motin ditet e fundit të janarit

by admin

Java e fundit e janarit do të jetë kryesisht me kushte të qëndrueshme atmosferike, të ftohta dhe të thata me origjinë veriore.

Sipas sinoptikanit Elvi Jahaj, gjatë fundjavës moti do të jetë kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin.Në fundjavë do të ketë kushte atmosferike të qëndrueshme, dhe mort të kthjellët në të gjithë territorin. Temperaturat pritet të kapin vlerat miniimale -5 dhe-6 gradë Celsius dhe ato të ulëta dhe bregdetare 0 dhe 2 gradë Celsius.Javën e ardhshme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, moti parashikohet i kthjellët dhe me vranësira kalimtare. Në relievet malore temperaturat minimale do të jenë -12 gradë celsius, ndërsa ato bregdetare -5 gradë celsius.Era do të jetë kryesisht e lehtë, me shpejtësi të lehtë. Por përgjatë këtyre ditëve do të jetë më intensive.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy