LAJM I TRISHTË – Ndahet papritur nga jeta një tjetër Artist i Madh Shqiptar…

by admin

Thanas Konini nuk jeton më. Solisti i këngës “Dua më shumë Shqipërinë”, u nda jeta këtë të diel në moshën 71-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje.  Konini ishte pjesëtar i Korit Lira, prej rinisë së tij. Ai do të mbahet mend për interpretimin si solist të këngëve “Dua më shumë Shqipërinë” dhe “O moj ti me sy të zinj”.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy