Me 5 litra benzinë me vete/ shqiptari në Itali alarmon policinë, tenton t’i vërë flakën prokurorisë..

by admin

Një 60-vjeçar shqiptar ka alarmuar policinë e italisë, teksa ka tentuar t’i vërë flakën postbllokut në hyrje të Prokurorisë së Monzës.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshem rreth orës 07:00.

Detaje të tjera informojnë se shqiptari ka spërkatur me pesë litra benzinë hyrjen e Prokurorisë, ndërsa roja i sigurisë ka ngritur alarmin. Punonjësit e policisë kanë ndërhyrë dhe e kanë ndaluar para se të vinte zjarrin.

Nga informacionet e para mësohet se shqiptari me precedentë të vjetër penal kërkonte “drejtësi” për një çështje civile, me gjasë të lidhur me ish-vendin e tij të punës.

60-vjeçari është dërguar në komisariat ku edhe është marrë në pyetje për të sqaruar ngjarjen.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy