Moti në 10 ditët ne vijim, sinoptikania Lajda Porja: Temperaturat do rriten ndjeshëm, por do shoqërohen me…

by admin

Sinoptikania Lajda Porja e ‘Meteoalb”, në një lidhje live me skype në News24 doli për parashikimin e motit për ditët në vijim.

Porja tha se fundjava do të shoqërohet me temperatura relativisht të larta, por do të ketë reshje shiu. Sakaq tha se edhe gjatë verës, përpos temperaturave të larta, nuk do të mungojnë as stuhitë tropikale.

“Maji ka qenë i lagësht. Të dielën do të ketë reshje shiu. Reshjet kanë qenë në përmasa të pakta dhe aspak problematike, krahasuar me Italinë. Deri në datat 28-29 do të jenë prezente reshjet. Zakonisht do të ndodhin pas orës 13:00. Ajo carë do jetë më ndryshe janë parametrat e temperaturave. Fundi i majit do sjellë temperature relativisht më të larta, por prezenca e reshjeve do të jetë.

Nëse e llogaris me majin e kaluar kishte nisur sezoni i plazhit dhe me temperatura 32-33 gradë. Java e parë e qershorit do të shoqërohet me temperature të larta. Deri më datë 11 dhe 12 do te këtë prezencë të reshjeve, megjithatë pritet një situatë më e përmirësuar për pjesën e dytë të qershorit. Gjatë verës nuk do të mungojnë stuhitë tropikale. Pra nuk do të presim një verë të nxehtë”, u shpreh Porja.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy