Ndodh e papritura me Euron dhe Dollarin/ Cfare ndodhi sot me kursin e kembimit..

by admin

Megjithëse shtatori po shkon drejt mbylljes, euro po vijon të zhvlerësohet përballë lekut.

Sipas kursit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, valuta europiane epo këmbehet mesatarisht për 106.23 lekë, duke humbur 0.08 pikë në raport me një ditë më parë. Në shitje euro po këmbehet për 107.70 lekë, ndërsa po blihet për 105.76 lekë.

Agjentë të tregut valutor thonë se oferta e euros vijon të mbetet e lartë, ndërsa kërkesa është në rënie. Ndërkohë dollari është forcuar lehtë, duke u këmbyer mesatarisht me 99.67 lekë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy