Ndryshon MOTI/ Reshje shiu dhe ulje e temperaturave, cfare pritet ne 24-orët ne vijim..

by admin

Sipas MeteoAlb, përgjatë gjithë 24-orëshit; territori Shqiptar; do të mbizotërohet nga vranësira dhe shira ku herë pas here do të jenë në formë rrebeshi, kryesisht në veriperëndim të territorit.

Parashikohet që pjesa e dytë e ditës; të vijonë në të gjithë venind ku më të theksuar do të jenë nëz onat Lindore dhe Juglindore, Gjatë natës pritet përmirësim i dukshëm i kushteve atmosferike në tëg jithë vendin.

Ndërkohë temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të ndjeshme gjatë mëngjesit duke bërë qët emperaturat minimale të shënohen deri në 4°C në zonat malore ndërsa ulen ndjeshëm maksimaletd uke regjistruar vlerën 19°C në Jugperëndimi të territorit.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë; përgjatë gjithë ditës duke arritur shpejtësinë mbi 45 km/h ngad rejtimi kryesisht verior; për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohen dallgë 3 – 4 ballë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy