Po kthehej nga puna, aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali

by admin

Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Itali. 36-vjeçari Armando Kola, me origjinë shqiptare humbi kontrollin e motorit dhe u përplas me një mur.

Ai ka ndërruar jetë pasditen e së enjtes pak pas orës 17.30 përgjatë Via Brescia-s, teksa po kthehej në shtëpi pas një dite pune (ishte punonjës i një kompanie në Sale Marasino). Edhe pse hetimet për dinamikën vazhdojnë, sipas hetuesve çdo gjë është shumë e qartë.

Motori i të riut përfundoi poshtë një makine pak çaste pasi u përplas me murin. Përpjekjet për ta shpëtuar ishin të kota, pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy