Po vjen acari i madh, ja kur pritet të bjerë dëborë edhe në Tiranë

by admin

Edhe pse paksa me vonesë dimri preku Shqipërinë dhe prej një muaji tashmë temperaturat e ulta janë prezente në të gjithë vendin.

Veriu i Shqipërisë dhe Juglindja kanë patur reshjet e para të borës për këtë vit të cilat fatmirësisht nuk kanë krijaur probleme në qarkullim apo në furnizimin me energji elektrike.

Ndërkohë sipas parashikimit të motit gjatë ditëve në vijim do të kemi një rënie drastike të temperaturave ku reshjet e borës do të jenë prezente edhe në kryeqytet.

Ditën e hënë dhe të martë, pra ditët e para të muajit shkurt reshje bore do të ketë edhe në Tiranë ku termometri pritet të shënojë me minus.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy