Prekëse nga Turqia/ Babai i mban dorën vajzës së tij të pajetë (Foto)

by admin

Një baba i pikëlluar është fotografuar duke mbajtur dorën e vajzës së tij, e cila humbi jetën  nën rrënojat e një ndërtese në Turqi, e cila së bashku me Sirinë është tronditur nga një fatkeqësi katastrofike tërmeti.

Fotografi i AFP-së Adem Altan kapi një seri fotografish të martën që tregojnë Mesut Hancer të ulur mes një ndërtese të shkatërruar ndërsa shtrëngon dorën e vajzës së tij 15-vjeçare Irmak.

UNICEF thotë se ka frikë se vajza mund të jetë një nga mijëra fëmijët e vrarë në krizën që po përballet vendi, me më shumë se 5,100 viktima të konfirmuara deri më tani në të dy vendet.

Dhjetëra të tjerë janë bllokuar në rrënojat e shtëpive të tyre të shkatërruara.

Dy tërmete të mëdha goditën rajonin ditën e djeshme, pasuar nga një tërmet me magnitudë 5.8 të martën në mëngjes, ndërsa përpjekjet e shpëtimit për të shpëtuar të mbijetuarit e bllokuar vazhduan, disa prej të cilëve kanë dërguar video dhe shënime zanore nga kufijtë e tyre duke lutur për ndihmë.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy