Rama zbulon lajmin e mire me shqiptaret, ja cfare ka ndodhur..

by admin

Kryeministri Rama ka zbuluar se 10.1 milionë turistë shijuan Shqipërinë përgjatë gjithë vitit të kaluar.

Rama ka shpërndarë në rrjetet sociale një kartolinë të shifrave nga viti që lamë pas.

Kreu i qeverisë thotë se 2023-shi ishte fantastik për turizmin shqiptar dhe ka “thyer” parashikimet në mënyrën më surprizuese.

“Dhe me këtë kartolinë shifrash të vitit më fantastik për turizmin shqiptar, ku shënuam rekordin e 10,1 milionë vizitorëve të huaj që e shijuan Shqipërinë tonë nga janari në dhjetor të vitit 2023 duke na “thyer” parashikimet në mënyrën më surprizuese, ju uroj një ditë të mbarë”, tha Rama.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy