Rikthehen reshjet e shiut, ja ku ikën i nxehti, flet sinoptikania: Ditën e premte pritet..

by admin

Sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari, i nxehti saharian i cili ka pushtuar edhe vendin tonë ka bere qe te kemi temperatura mjaft te larta, megjithate në ditët në vijim pritet te kemi ndryshime te kushteve atmosferike pasi i nxehti po largohet perkohesisht prandaj parashikohet renie te temperaturave.

Diten e neserme masat ajore te paqendrueshme nga atlantiku do te prekin edhe vendin tone. Ne mengjes priten vranesira dhe reshje shiu ne pjesen veriore te vendit ndersa pjesa tjeter e vendit pritet te kete mot te kthjellet nderkohe pritet dhe renie e temp me 2-3 gradë.

Diten e premte rikthehen reshjet ne te gjithe vendin dhe renie e temperaturave me 5 grade qe do te beje nje mot te fresket ndersa ne fundjave rikthehet moti i kthjellet.

Nga e hena dhe e marta priten serisht temperaturat e larta..

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy