Shkoi si turist në Itali, i riu shqiptar kapet “mat” në ballkonin e një apartamenti

by admin

Një 20 vjeçar shqiptar bashkë me dy persona të tjerë kanë tentuar që të vjedhin një banesë në via Monte Nero, Itali. Sipas asaj që shkruajnë mediet italiane, i riu  shqiptar kishte shkuar në Itali pak kohë më parë  me vizë turistike, por që u arrestua për tentativë vjedhje.

Ka qenë një banor i zonës që ka telefonuar Policinë, pasi pa tre persona të dyshimtë, të cilët pasi janë ngjitur në tubacionet e gazit të një pallati, kanë mbërritur në ballkonin e një apartamenti në katin e dytë.

Karabinierët ndërhynë në kohë, duke parandaluar grabitjen, si dhe duke arrestuar 20 vjeçarin, ndërkohë dy bashkëpunëtorët e tij u shpallën në kërkim.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy