“Vajza ka 4 ditë që qan”, trondit nëna e minorenes: Abuzohej prej 4 vitesh. Xhaxhai i burrit vinte për kafe, kujtoja se.. Nuk e dua jetën time (Video)

by admin

“Unë jam të vdes fare. Unë nuk e dua jetën time fare”. Kështu thotë me lot në sy nëna e 16-vjeçares së abuzuar seksualisht në Gjirokastër nga një i afërm i familjes. Ajo ka rrëfyer detaje për ngjarjen tronditëse, teksa thotë se vajza e saj abuzohej prej katër vitesh që prej moshës 12-vjeçare.

Nëna shprehet se Kabuli Hunda, vinte shpesh në shtëpinë e tyre për kafe, por se nuk kishin kuptuar asgjë.

Lidhur me gjendjen e 16-vjeçares, ajo thotë se tani është mirë, por se ishte në prag të vdekjes.

Një tjetër frikë e saj, bashkëshortit dhe vajzës është ajo e një opinioni të keq nga njerëzit, gjë që me sa duket ka ndikuar dhe në faktin që vajza të mos tregonte më parë për abuzimin e tmerrshëm.

“Më tha vajza që ka që 12 vjeçe e deri sot që ai kryen marrëdhënie me vajzën”, thotë nëna e minorenes.

Po ju nuk kishit kuptuar gjë?
Fare.

Çfarë tha vajza?
Vajza tha që kështu-kështu ma bëri. Për herë të parë e kishte dhunuar te shtëpia e tij.

Çfarë e ke këtë burrin?
Xhaxhain e burrit, i ka vdekur gruaja dhe jetonte vetëm. Nuk e di se si e kishte bindur për herë të parë vajzën se ajo ishte e vogël, edhe unë dridhem tani. Vajza më tha vetëm dje, nuk më shkonte mendja se e kisha xhaxhanë e burrit dhe thashë se na përkrahte.

A shkonte vajza shpesh te xhaxhai i burrit?
Ka ardhur ai, vinte ai për kafe dhe ne nuk e kuptuam fare. Vajza tregoi e tha që ai ka që 12 vjeçe e deri sot. Ka kryer vazhdimisht marrëdhënie me vajzën.

Si është gjendja e vajzës?
Shyqyr Zotit tani është shumë mirë. Vajza do më kishte vdekur, është e katërta ditë sot që vetëm qan.

Kush e bëri denoncimin në polici?
E bëri kunati.

Ju si ndiheni?
Unë jam të më zërë kjo poshtë, të vdes fare. Unë nuk e dua jetën time fare.

Keni fëmijë të tjerë?
Kam dhe tre fëmijë. Djalin e dy vajza.

A e kanë marrë vesh ata lajmin?
Jo, jo.

Po bashkëshorti?
U bë shumë keq, por s’donim të dilnim në televizor. Kemi shumë frikë trembemi se do marrim një opinion shumë të keq.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy